SSC Farul va juca sâmbătă cu Farul Tuzla

Liga a 3-a la fotbal

Sport 01 Februarie 2018 / 15:24 1084 accesări

Miercuri după-amiază, SSC Farul Constanța a disputat un joc-școală cu juniorii de la ACS Performer Constanța, câștigat de formația care activează în Liga a 3-a la fotbal cu scorul de 5-0 (4-0). Pentru echipa antrenată de Petre Grigoraș, Marian Dinu, Ion Barbu și Gheorghe Mina au marcat Claudiu Dragu (minutul 10), Alexandru Grigoraș (minutul 12), Alin Cârstocea (minutul 17), Lamine Diakite (minutul 41) și Ionuț Florea (minutul 70).

SSC Farul a utilizat formule de echipă diferite în cele două reprize:

R1: Neagu - Juncănaru, Kwadwo Twumasi, Diakite, Caragea - Cârstocea, Tudorică - Al. Grigoraș, R. Stănescu, Dragu - Pătulea.

R2: Cebotari - Androne, Suciu, Ridvan, Ștefancu - Iani, R. Farcaș - Onur, I. Florea, Șicu - Zamfir.

Botea, Vîntu și Gurău au fost menajați. Jucătorul turc Ridvan, aflat în probe la echipa constănțeană, a fost utilizat din nou de SSC Farul, după debutul din partida cu Victoria Cumpăna. Onur vine și el din Turcia și a fost testat pentru întâia oară de conducerea tehnică a Farului.

A doua clasată din ierarhia Ligii a 3-a va susține următorul joc de pregătire tot pe Stadionul Farul din Constanța, sâmbătă, de la ora 11.00. Adversara constănțenilor nu va fi Sparta Techirghiol, ci o altă formație din campionatul Ligii a IV-a, Farul Tuzla, aflată pe locul 14 din 16 echipe.