SSC Farul a depăşit la scor juniorii de la Performer

Sâmbătă, într-un joc şcoală

Sport 30 Iunie 2018 / 13:50 1211 accesări

Jucătorii de la SSC Farul s-au impus cu scorul de 5-1

SSC Farul Constanţa a susţinut sâmbătă, pe stadionul din Strada Primăverii, un meci de verificare în compania formaţiei de juniori de la ACS Performer Constanţa. A fost primul test după reluarea pregătirilor pentru nou promovata în Liga a 2-a, jucătorii antrenaţi de Ion Barbu şi Gică Mina câştigând întâlnirea cu scorul de 5-1, la pauză 4-0. Golurile au fost marcate de Claudiu Dragu, în minutul 2, Cârstocea, în minutele 16 şi 33, Călinţaru, în minutul 18, şi Gîndac, în minutul 60, pentru SSC Farul, respectiv Muscă, în minutul 47, fostul atacant de la FC Farul şi Dacia Unirea Brăilă jucând pentru Performer.

La SSC Farul au evoluat următorii jucători: Mina (20 Olah - de la Performer) - Mişelăricu (46 Iani), Botea (46 Matei), Vl. Suciu, Carabela (75 Mişelăricu) - I. Florea (35 Calu), Tudorică (35 Ichim) - Al. Grigoraş (46 Androne), Cârstocea (46 Gîndac), Călinţaru (46 M. Manole) - Cl. Dragu (42 Ov. Radu).

Portarul Gurău a jucat la Performer, alături de Vîntu şi Caragea. La partidă au asistat până în minutul 60 şi antrenorii Petre Grigoraş şi Marian Dinu. Întâlnirea a fost arbitrată de constănţenii Şerban Matei, ajutat de Andrei Vişan şi Lilian Burlacu.

Săptămâna viitoare se doreşte plecarea în cantonament la Câmpina, în zilele următoare urmînd să fie definitivat, în linii mari, lotul de jucători, dar şi staff-ul tehnic al formaţiei.

Fanii constănţeni au afişat un banner pe care a fost scris următorul mesaj: „Indiferent de câte greutăţi va trebui să mai îndurăm, vrem ca Farul să fie echipă curată, deci nu cedăm. Fără compromisuri!”