Juniorii de la CVM Tomis, al treilea succes cu 3:0

Volei (m) / CN juniori: CVM TOMIS CONSTANŢA - CSS BUZĂU 3:0

Sport 06 Noiembrie 2012 / 00:00 382 accesări

Duminică, la Sala Tomis din Constanţa, CVM Tomis a întâlnit pe CSS Buzău, în etapa a 3-a a Seriei B din cadrul Campionatului Naţional de volei masculin rezervat juniorilor (jucători născuţi în anii 1994 şi mai mici). După 71 de minute de joc efectiv, CVM Tomis s-a impus cu 3:0 (25:22, 25:14, 25:20), doar în primul set jucătorii antrenaţi de Răzvan Parpală şi Iulian Rădulescu având emoţii, oaspeţii conducând cu 16:10 la al doilea time-out tehnic. Pentru CVM Tomis au evoluat: Bulgaru (cpt.) - Tarţa, Vologa, Cerşemba, Iftime, Adrian Aciobăniţei şi Cămui - libero (au mai jucat: Muscină şi Ocunschi).

În aceeaşi etapă, CSS 1 Constanţa (antrenor Gheorghe Brînză) a pierdut, scor 0:3, în deplasare, partida cu CSS Rm. Sărat. Au evoluat pentru CSS 1: Pomîrleanu - Dorobanţu, Olteanu, Lupea (cpt.), Baciu, Ion şi Răuţă - libero (a mai jucat: Andrei Costache).

Duminică, 18 noiembrie, în etapa a 4-a, CSS 1 va primi vizita echipei CSS Buzău, iar CVM Tomis va sta.