Municipal a câştigat Trofeul Murfatlar Old-Boys la fotbal în sală

Sport 12 Decembrie 2012 / 00:00 686 accesări

La sfârşitul săptămânii trecute s-a încheiat ediţia a II-a a Trofeului Murfatlar Old-Boys la fotbal în sală, competiţie care s-a desfăşurat în sala de sport a Şcolii “Adrian V. Rădulescu” din Murfatlar. În semifinale, Club 29 Constanţa a dispus, cu 5-0, de Perla Murfatlar 5-0, iar Municipal Constanţa a trecut, cu 3-1, de Arsenal Camena. Pe locul 3 s-a clasat Arsenal Camena, care a învins, în finala mică, cu 4-1, gazda turneului, Perla Murfatlar. Ca şi la prima ediţie, trofeul oferit câştigătoarei turneului a fost adjudecat de formaţia Municipal Constanţa, care s-a impus, în finala mare, cu 2-1, în confruntarea cu echipa Club 29 Constanţa.

Trofeul Murfatlar Old-Boys la fotbal în sală a reprezentat pentru echipele participante o ultimă verificare oficială înaintea ediţiei a 22-a a Trofeului Telegraf rezervat veteranilor, tradiţionala întrecere de fotbal în sală programată la începutul fiecărui an, în lunile ianuarie, februarie şi martie, în Sala Sporturilor din Constanţa.