Festival de goluri la a 16-a ediţie a Trofeului “Telegraf”

Sport 22 Ianuarie 2007 / 00:00 741 accesări

Runda a treia a celei de-a 16-ediţii a Trofeului “Telegraf” a oferit jocuri spectaculoase, cu multe goluri marcate şi răsturnări spectaculoase de rezultat. În Grupa A, derby-ul Alpha - Voinţa s-a încheiat nedecis, 2-2, în timp ce CS Eforie s-a desprins în repriza a doua a importantului meci cu Frontiera Tomis. În Grupa B, Cosmos a ţinut piept Real-ului condus de Mihai Baicu, iar în Grupa C Săgeata Stejaru a reuşit un scor fluviu, 15-3 cu Jandarmii Dobrogea. În Grupa D, Municipal a revenit spectaculos în duelul cu Elox, după 0-3 la pauză.

Rezultatele partidelor din etapa a III-a, de duminică, 21 ianuarie, de la Sala Sporturilor: Alpha - Voinţa 2-2 (1-1); Municipal - Elox 3-3 (0-3); CS Eforie - Frontiera Tomis 4-0 (0-0); Real - Cosmos 2-2 (1-1); ITC - Tomis Millenium 2-5 (1-3); Capitol ’84 - Recolta Cumpăna 2-1 (1-0); Julius - Perla Murfatlar Basarabi 4-1 (1-1); Săgeata Stejaru - Jandarmii Dobrogea 15-3 (6-2); Arca ANR - FC Constanţa 2-2 (1-1).

Partidele Dinamo - Steaua Mării Techem (Grupa C), Intersport - SNC (Grupa C) şi Telegraf & TV Neptun - Portul (Grupa B) s-au disputat după închiderea ediţiei.

Sponsorii competiţiei: Conpress Holding, Restaurantul Rustic

Sponsorul echipei Telegraf & TV Neptun: Restaurantul La Pătrunjelu’