Puștii de la Academia Hagi, cinci victorii în partidele cu bulgarii

Sport 17 Noiembrie 2016 / 19:20 559 accesări
Andrei Lehăduş a înscris două goluri pentru Academia Hagi 2008

Pe terenurile sintetice din cadrul Complexului Sportiv al Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” de la Ovidiu s-au disputat joi după-amiază cinci partide internaţionale amicale între echipele de juniori ale Academiei Hagi şi formaţii din Bulgaria. Meciurile au fost deosebit de interesante și spectaculoase şi s-au încheiat cu victorii pe linie pentru puștii Academia Hagi.

Iată care au fost rezultatele înregistrate:

Academia Hagi 2003 - Spartak Varna 2003 7-0 (Sasha Agiveli 2, Leonard Rotar 2, Remus Pârnău, Răzvan Tănasă, Filip Belciu) - s-au jucat 2 reprize x 35 minute, 10+1 jucători.

Academia Hagi 2005 - Dobrudja Dobrici 2005 2-1 (Cristian Toma, Adrian Caragea) - s-au jucat 2 reprize x 30 minute, 8+1 jucători.

Academia Hagi 2005 - Spartak Varna 2005 11-0 (Dimitris Cocot 3, Andrei Borza 2, Vlad Sandu 2, Luca Banu 2, Adrian Mazilu, Luca Băsceanu) - s-au jucat 2 reprize x 30 minute, 8+1 jucători.

Academia Hagi 2006 - Spartak Varna 2006 2-0 (Taner Ilisei 2) - s-au jucat 3 reprize x 25 minute, 7+1 jucători.

Academia Hagi 2008 - Delfinii Varna 2008 6-5 (Darius Dragomir 2, Andrei Lehăduş 2, Antony Skaf 2) - s-au jucat 3 reprize x 20 minute, 5+1 jucători.