Victoria Cumpăna a ocupat locul 2 și la etapa a doua din Circuitul Național de mini-rugby

Sport 31 Iulie 2017 / 16:25 715 accesări

Jucătorii antrenați de Florin Băcioiu au pierdut în prelungiri finala

Circuitul Național de mini-rugby, ediția 2017, competiție organizată de Federația Română de Rugby, a programat la sfârșitul săptămânii trecute etapa a doua, pe terenul CSȘ Bega din Timișoara. Competiția a reunit la start peste 250 de copii, provenind de la 20 de cluburi, iar echipa U-12 de la AS Victoria Cumpăna a terminat din nou pe locul secund, la fel ca și la prima etapă, desfășurată în perioada 24-25 iunie 2017 la Constanța, pe stadionul „Constructorul-Cleopatra“ din Complexul Sportiv „Badea Cârțan“. La categoria de vârstă U-8 s-a impus CSȘ Șoimii Câmpia Turzii, în timp ce ACS Șoimii București a câștigat la categoriile U-10 și U-12.

După un parcurs excelent, cu victorii la zero în cele patru meciuri din grupă, echipa constănțeană a pierdut în prelungiri finala contra celor de la Șoimii București și s-a clasat pe locul 2. Jucătorii antrenați de Florin Băcioiu au înregistrat următoarele rezultate: