România, în sferturi la CE de minifotbal

Sport 26 Septembrie 2015 / 01:40 253 accesări

Reprezentativa de minifotbal a României s-a calificat în sferturile de finală ale ediției a VI-a a Campionatului European de minifotbal, competiție care se desfășoară în aceste zile în Croația. Vineri seară, în optimile de finală, tricolorii au eliminat Israelul, cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Gabriel Tănase, în minutul 14, și de Cosmin Crăciun, în minutul 34. România merge astfel în sferturi fără gol primit, și după a patra întâlnire disputată la turneul final, în meciurile din grupă echipa noastră învingând Scoția (1-0), Serbia (2-0) și Bulgaria (3-0).

România va înfrunta în această dimineață, de la ora 10.00, în sferturile de finală, echipa Sloveniei, într-o reeditare a finalei de anul trecut. Tot azi sunt programate partidele din semifinale și finale. România a câștigat precedentele cinci ediții ale Campionatului European.