A patra remiză pentru Axiopolis, al treilea succes pentru CS Medgidia

Fotbal / Liga a 3-a, Seria a 2-a

Sport 18 Septembrie 2018 / 20:39 1421 accesări
Petre Bolojan a deschis drumul spre victorie pentru CS Medgidia (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Medgidia)

Marţi, în cele două restanţe din etapa a treia a Ligii a 3-a la fotbal, Seria a 2-a, CS Medgidia a câştigat pe teren propriu, iar Axiopolis a terminat la egalitate meciul susţinut la Modelu.

Pe stadionul „Iftimie Ilisei”, CS Medgidia a trecut, cu scorul de 2-0, de CSM Olteniţa, prin golurile înscrise de Petre Bolojan, în minutul 26, şi Alexandru Muscă, în minutul 31. Au evoluat pentru CS Medgidia (antrenor Aurelian Despa): Mociu - Tenea, Suflaru, Bumbac, A. Rusu - Ghe. Dumitru, I. Florea, G. Ştefan - Bolojan, Al. Muscă, Şicu; au mai jucat: F. Abibula, Dediu şi Moldoveanu.

Iar Axiopolis Cernavodă a înregistrat, în deplasare, a patra remiză consecutivă cu acelaşi scor, 1-1 cu Înainte Modelu, după 0-0 la pauză. Gazdele au deschis scorul în minutul 60, iar Axiopolis a egalat prin Lazăr, în minutul 75.

Au evoluat pentru Axiopolis (antrenor Ionel Melenco): Nanu - Crânganu, Lazăr, Daniel Zaharia, Leo Gheorghe - Beşleagă, Anton, Coconaşu - G. Rusu, Creţu, S. Moise; au mai jucat: M. Hristu şi Uzun.

Clasament Seria a 2-a: 1. Rapid Bucureşti 10p (golaveraj: 10-2), 2, CS Afumaţi 10p (12-5), 3. Unirea Slobozia 10p (10-4), 4. Agricola Borcea 9p (11-8), 5. CS MEDGIDIA 9p (5-3), 6. SC Popeşti Leordeni 7p (7-5), 7. CS Făurei 7p (4-4), 8. CS Tunari 5p (8-3), 9. CSM Olteniţa 5p (3-4), 10. AXIOPOLIS CERNAVODĂ 4p (4-4), 11-12. Sportul Chiscani şi Înainte Modelu 4p (4-6),13. FCSB II 3p (7-11), 14. Progresul Spartac Bucureşti 1p (3-6), 15. CSO Bragadiru 0p (2-6), 16. Delta Dobrogea Tulcea 0p (0-17).