Academia Hagi U17, în finala pentru locurile 7-8 la Future Talents Cup

Sport 19 Aprilie 2017 / 14:17 393 accesări
Jucătorii constănțeni au înfruntat în meciul de miercuri și timpul nefavorabil

După înfrângerea cu scorul de 2-3 în fața echipei austriece Sturm Graz, în sferturile de finală ale turneului internațional Future Talents Cup Under 17, care are loc în Ungaria, la Budapesta, formația Academiei Hagi U17 a susținut miercuri partida cu PAOK Salonic, din turneul locurilor 5-8. Din păcate pentru jucătorii constănțeni, meciul s-a încheiat cu victoria adversarilor, scor 2-1 (1-0). PAOK a înscris prin Ioannis Michailidis, în minutul 30, și Georgios Doumtsis, în minutul 64, în timp ce pentru Academia Hagi a marcat Alexandru Pop, în minutul 40. Portarul grec Christos Gianakidis nu a putut fi învins din penalty de Cosmin Tucaliuc, în minutul 26, lovitura de la 11 metri fiind obținută de Alexandru Pop.

Au evoluat pentru Academia Hagi U17 (antrenor Constantin Fălină): Micu - Ghiță, Leca, Vlad, Nedelea - Oană (34 Gherghiceanu), Călin (48 Negrean), Bandula (56 Pitu) - Tucaliuc, Pop, Halep (48 Matiș).

Academia Hagi U17 va susține joi, de la ora 10.30, ultimul meci la Future Talents Cup, când va evolua în partida pentru locurile 7-8.