Academia Hagi U17, pe locul 7 la Future Talents Cup

Sport 20 Aprilie 2017 / 15:35 672 accesări
Academia Hagi a încheiat cu o victorie turneul de la Budapesta

Joi, la Budapesta, formația Academiei Hagi Under 17 a disputat ultima partidă din cadrul ediției 2016/2017 a turneului internațional Future Talents Cup. În finala pentru locurile 7-8, echipa antrenată de Constantin Fălină a întâlnit formația sârbă Partizan Belgrad, iar la capătul unui meci controlat de constănțeni, Academia Hagi a câștigat cu scorul de 3-1 (3-1). Pentru Academia Hagi au înscris Raini Bandula, în minutul 6, Antonio Vlad, în minutul 20, și Alexi Pitu, în minutul 30, iar Zlatan Sehovic, în minutul 23, a marcat golul de onoare pentru Partizan.

Au evoluat pentru Academia Hagi: Agachi - Sabangeanu, Călin, Vlad, Mureșan - Matiș (36 Negrean), Gherghiceanu, Bandula (49 Ghiță) - Tucaliuc, Pop (54 Halep), A. Pitu (58 Nedelea).

În urma acestui rezultat, Academia Hagi a încheiat Future Talents Cup U17 pe locul 7. În precedentele două partide susținute în faza eliminatorie a turneului, Academia Hagi a cedat în sferturile de finală în fața formației austriece Sturm Graz, scor 2-3, iar în primul joc din turneul locurilor 5-8 echipa constănțeană a pierdut întâlnirea cu grecii de la PAOK Salonic, scor 1-2.