Academia Hagi va juca în sferturile „Future Talents Cup U17”

Sport 12 Octombrie 2017 / 15:41 688 accesări
Academia Hagi U17 a înregistrat o victorie și două remize în grupa A

Meciurile din faza grupelor turneului internațional „Future Talents Cup U17”, competiție găzduită de Budapesta, s-au încheiat miercuri. În grupa A, echipa Academiei Hagi (antrenori Constantin Fălină și Nicolae Roșca) a câștigat cu 1-0 (Răzvan Matiș 10-pen.) întâlnirea cu FC Dac 1904 și a încheiat la egalitate partidele cu Zalaegerszegi (Ungaria), scor 2-2 (Darius Vultur 7, 55 / Kristofer Horvath 61, Ferenc Hehn 68 - Răzvan Matiș a ratat un penalty în minutul 50), și Karpaty Lvov (Ucraina), scor 0-0.

Lotul Academiei Hagi U17 care a participat la „Future Talents Cup U17”: Alexandru Șerban și Ștefan Mușat - portari; Alexandru Georgescu, Antonio Vlad, Vlăduț Ștefănescu, Darius Mureșan, Darius Grosu, Daniel Bîrzu, Bogdan Călin, Alexandru Negrean, Răzvan Matiș, Constantin Grameni, Antonio Dumitrescu, Robert Voicu, Aron Girsik, Louis Munteanu, Alexi Pitu și Darius Vultur - jucători de câmp.

În urma acestui rezultat Academia Hagi a încheiat faza grupelor la Future Talents Cup pe locul 2 în grupa A și a obținut calificarea în sferturile de finală ale competiției, urmând să înfrunte, la 10 aprilie 2018, de la ora 14.30, echipa croată NK Rijeka.