Baschetbalistele de la CS Phoenix-Ştiinţa au învins clar la Oradea

Baschet feminin / Liga Naţională, Grupa B

Sport 02 Decembrie 2018 / 09:50 551 accesări

Sâmbătă seară, la Oradea, în etapa a zecea din Liga Naţională de baschet feminin, Grupa B, echipa CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa a câştigat la o diferenţă de 34 de puncte, cu scorul de 77-43, la pauză 48-22, întâlnirea cu formaţia locală CS Universitatea CSM. Scorul pe sferturi în meciul CS Universitatea - CS Phoenix-Știința: 11-22, 11-26, 12-10, 9-19.

Pentru echipa pregătită de Predrag Stanojcic și Volha Tamirgeanu au marcat Ecaterina Armanu 15 puncte, Bianca Fota 14 puncte, Cristiana Cutaș 12p, Vladinka Erak 10p, Jelena Jovanovic 8p, Andreea Fleşer 7p, Andreea Beldian 5p, Teodora Armanu 4p şi Chelsea Douglas 2p.

CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa are acum opt victorii şi conduce în clasament, iar următoarea partidă o va susţine tot în deplasare, la 8 decembrie, cu CS Agronomia Bucureşti.