Baschetbalistele de la CS Phoenix-Ştiinţa, la al patrulea succes consecutiv în campionat

Baschet feminin / Liga Naţională, Grupa B

Sport 28 Octombrie 2018 / 15:19 458 accesări

Baschetbalistele constănțene nu au avut emoții în duelul de sâmbătă

Etapa a cincea din Liga Naţională de baschet feminin, Grupa B, a programat sâmbătă, în Sala Sporturilor, întâlnirea dintre echipele CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa și CS Agronomia București. La capătul unei partide pe care au controlat-o în totalitate, baschetbalistele antrenate de Predrag Stanojcic și Volha Tamirgeanu s-au impus cu scorul de 73-55, la pauză 30-19, obținând a patra victorie consecutivă în campionat.

Scorul pe sferturi în partida Phoenix-Știința - CS Agronomia: 19-9, 11-10, 29-20, 14-16.

Punctele formației constănțene au fost reușite de Chelsea Douglas 17, Jelena Jovanovic 11, Ecaterina Armanu 10, Cristiana Cutaș 8, Teodora Armanu 7, Vladinka Erak 7, Andreea Beldian 5, Bianca Fota 4, Maria Florea 2 şi Adelina Duţă 2.