Callatis a fost egalată în minutul 90!

Fotbal / Liga a III-a, Seria a 2-a, etapa a 16-a: ACS CALLATIS 2012 MANGALIA - GLORIA POPEŞTI LEORDENI 1-1

Sport 21 Martie 2015 / 00:00 877 accesări

Vineri, în Seria a 2-a din Liga a III-a la fotbal, s-au desfășurat primele patru meciuri din cadrul etapei a 16-a, a treia din retur. ACS Callatis 2012 Mangalia a primit vizita echipei Gloria Popeşti Leordeni și a fost la câteva minute să obțină a doua victorie consecutivă, după cea din meciul cu Voinţa Snagov. Gazdele au condus cu 1-0, după golul reușit de Mihalache în minutul 20, dar s-au văzut egalate în minutul 90, când au primit gol dintr-o lovitură liberă executată perfect! „Am jucat mai bine bine în prima repriză, când am ratat mai multe ocazii de gol. Ei au dominat în repriza a doua și au egalat după ce le-am permis noi să plece pe un contraatac foarte periculos, din care a rezultat acea lovitură liberă. Mare păcat că nu am putut ține de rezultat până la finalul jocului”, a declarat Alexandru Luchici, preşedintele echipei din Mangalia. Pentru Callatis, formație antrenată de Cristian Petcu şi Aurel Chelu, au evoluat: Drumen - Enis Cogali, Drăgăniță, Romașcanu, Bădașcă, Bîndar (46 Brașoveanu) - Erdinci Cogali, Talașman, Bîndar (72 Doicaru) - Mihalache, Vărzaru (51 Al. Stan) - Cazan (83 Dimoftei).

Alte rezultate de vineri, din Seria a 2-a: Metaloglobus Bucureşti - Delta Dobrogea Tulcea 3-1; Dinamo II Bucureşti - Viitorul Domneşti 1-0; Voinţa Snagov - Înainte Modelu 2-2; Dunărea Călăraşi - Oţelul II Galaţi 3-0 (echipa oaspete s-a retras din campionat). Celelalte jocuri ale etapei, Juventus Bucureşti - Metalosport Galaţi și Viitorul Axintele - CS Tunari, vor avea loc sâmbătă, de la ora 15.00.

Clasament Seria a 2-a: 1. Dunărea Călăraşi 39p (golaveraj 45-6); 2. Juventus Bucureşti 33p (33-8); 3. Delta Dobrogea Tulcea 33p (37-18); 4. CS Tunari 31p (39-26); 5. Viitorul Axintele 27p (27-16); 6. Dinamo II București 26p (24-18); 7. Metaloglobus Bucureşti 26p (25-23); 8. Gloria Popești-Leordeni 23p (24-25); 9. ACS Înainte Modelu 23p (24-27); 10. Oțelul II Galaţi 14p (16-32) - echipă retrasă din campionat; 11. ACS CALLATIS 2012 MANGALIA 12p (12-35); 12. Metalosport Galați 9p (16-35); 13. Voința Snagov 8p (22-42); 14. Viitorul Domneşti 6p (15-48).