Callatis a remizat la Popești-Leordeni

Fotbal / Liga a III-a, Seria a 2-a, etapa a 3-a: GLORIA POPEȘTI-LEORDENI - ACS CALLATIS 2012 MANGALIA 1-1

Sport 13 Septembrie 2014 / 00:00 538 accesări

Vineri după-amiază, în etapa a treia din Liga a III-a la fotbal, ACS Callatis 2012 Mangalia a evoluat în deplasare cu Gloria Popești-Leordeni. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1: Romanescu a deschis scorul pentru gazde, în minutul 15, din penalty, iar dobrogenii au restabilit egalitatea prin Calagi, în minutul 70. Tot vineri, în Seria a 2-a s-au mai înregistrat rezultatele: CS Tunari - Viitorul Axintele 2-3; ACS Înainte Modelu - Voința Snagov 4-0. Celelalte meciuri ale etapei vor avea loc sâmbătă, de la ora 17.00, după următorul program: Metalosport Galați - Juventus Bucureşti; Delta Dobrogea Tulcea - Metaloglobus Bucureşti; Oțelul II Galaţi - Dunărea Călăraşi; Viitorul Domneşti - Dinamo II București.

Clasament Seria a 2-a: 1. Viitorul Axintele 7p (7-4); 2. Dunărea Călăraşi 6p (golaveraj 7-1); 3. Juventus Bucureşti 6p (6-0); 4. ACS Înainte Modelu 4p (7-5); 5. ACS Callatis 2012 Mangalia 4p (4-3); 6. Gloria Popești-Leordeni 4p (4-5); 7. Dinamo II București 3p (4-3); 8. Metalosport Galați 3p (3-3); 9. Oțelul II Galaţi 3p (1-1); 10. CS Tunari 3p (6-9); 11. Delta Dobrogea Tulcea 3p (3-6); 12. Voința Snagov 3p (2-7); 13. Metaloglobus Bucureşti 0p (2-5); 14. Viitorul Domneşti 0p (1-5).