CSU Neptun a pierdut duelul cu SCM Piteşti

Handbal / Divizia A, Seria A

Sport 11 Martie 2017 / 22:15 902 accesări

Handbalistele constănţene au ratat nepermis în finalul partidei

Sâmbătă, în Sala Sporturilor din Constanța, s-a desfăşurat partida de handbal feminin dintre echipele CSU Neptun Constanța şi SCM Pitești, restanță din etapa a 11-a a Diviziei A, Seria A. Un meci încheiat cu victoria oaspetelor, cu scorul de 28-26, după ce la pauză constănţencele au avut două goluri avantaj, 14-12. Handbalistele de la CSU Neptun au condus în repriza a doua şi cu patru goluri, însă au ratat nepermis în ultimele şase minute şi piteştencele au obţinut un succes nesperat.

În urma acestei înfrângeri, jucătoarele pregătite de Ionuț Pușcașu și Lăcrămioara Ilie au rămas pe poziţia a opta în clasament, la un punct în urma ocupantei locului 7, HCF Piatra Neamţ.

Clasament: 1. Rapid 54p, 2. Dinamo 51p, 3. Buzău 45p, 4. Pitești 37p, 5. CSM II 34p, 6. Știința București 33p, 7. Piatra Neamț 25p, 8. CSU NEPTUN 24p, 9. Știința Bacău 20p, 10. Plopeni 16p, 11. Șc. 181 SSP 16p, 12. Târgoviște 6p, 13. CNOT 3p, 14. Spartac 3p.

În etapa viitoare, programată la 26 martie, CSU Neptun va evolua pe teren propriu, urmând să întâlnească formaţia CSM Bucureşti II.