Două partide amicale pentru SSC Farul Constanța

Fotbal / Liga a 3-a

Sport 13 August 2017 / 14:48 2157 accesări
SSC Farul Constanța a jucat două meciuri de verificare în două zile

Echipa de fotbal SSC Farul Constanța, care în perioada 6-16 august se află în cantonament la Câmpina, a jucat la sfârșitul acestei săptămâni încă două meciuri amicale. Sâmbătă, jucătorii constănțeni au avut-o ca adversară pe AFC Bănești-Urleta, formația care a ocupat locul 3 în ediția trecută a Ligii A Prahova, echivalentul Ligii a IV-a constănțene, fiind devansată în clasament de ACS Petrolul 52 Ploiești și de CS Blejoi.

SSC Farul a învins cu 4-2 (3-1), prin golurile marcate de Konyeha Godwin Onyeka (minutul 11), Alexandru Grigoraș (minutul 17), Cosmin Zamfir (minutul 43) și Vasile Șicu (minutul 80, direct din lovitură liberă de la 25 de metri).

Au evoluat pentru SSC Farul (antrenori Petre Grigoraș, Marian Dinu, Ion Barbu și Gheorghe Mina): Vl. Neagu - Juncănaru, Milea, Botea, Ștefancu - Nițescu, R. Stănescu - Al. Grigoraș, Dumitrașcu, Onyeka - Zamfir (au mai intrat: Scorici - Mazilu, Șicu, E. Asan, Apostolache). Ușor accidentați, Suciu și Dragu au fost din nou menajați, ca și I. Florea. Primii doi s-au antrenat însă normal pe toată durata cantonamentului și vor fi utilizați miercuri, în partida amicală cu Flacăra Moreni (Liga a 3-a), programată în ziua revenirii la Constanța.

Duminică, nou-promovata în Liga a 3-a a întâlnit echipa gazdă, Sportul Câmpina (Liga a VI-a prahoveană), iar conducerea tehnică a utilizat o formulă de echipă cu toți tinerii din lot: Scorici - Achim, D. Gheorghe, Ștefancu, Vîntu - Iliescu, E. Asan, Apostolache, Caragea - Dumitrașcu - Zamfir. Scorul final a fost 10-2, marcatori fiind Zamfir 4, Dumitrașcu 2, Apostolache, Asan, Iliescu și Caragea.