Egal pentru Săgeata Năvodari

Sport 04 August 2010 / 00:00 971 accesări

Aflată în cantonament la Piatra Neamţ, formaţia AFC Săgeata Năvodari a disputat, ieri, un nou joc amical. După ce a învins, sâmbătă, la limită, scor 1-0, pe FC Botoşani, echipa pregătită de Aurel Şunda a dat piept cu Laminorul Roman, echipă din Liga a III-a. La capătul unui meci echilibrat, cele două formaţii au încheiat la egalitate, scor 1-1, unicul gol al echipei din Năvodari fiind reuşit de Chiţu, în prima repriză. Pentru Săgeata au evoluat următorii jucători: Olteanu - Bold, Vlaicu, Goşa, Vlad - Boboc, Apostol, Vezan, Boroştean - Chiţu, Jianu. Au mai intrat după pauză: Ariton, Gheară, Şamata, Şicu, Scărlătescu, Stan, Turcu, V. Alexandru. „A fost un meci disputat, pe o căldură infernală, iar jucătorii mei au venit după două zile de antrenamente intense. Echipa s-a mişcat bine, dar se cunoaşte că suntem în perioada de acumulări fizice”, a spus antrenorul Aurel Şunda. Altfel, Săgeata a renunţat la Pleşca şi Tătar, ambii de la Pandurii Tg. Jiu, care au părăsit deja cantonamentul. Următorul joc al grupării din Năvodari are loc azi, de la ora 18.30, când Gheară şi compania vor da piept cu Cetate Tg. Neamţ, echipă din Liga a III-a.