Eolica Baia a câştigat la Focşani

Etapa a 6-a în Liga a III-a la fotbal

Sport 06 Octombrie 2012 / 00:00 621 accesări

Vineri s-au disputat meciurile etapei a 6-a din Liga a III-a la fotbal. În Seria a 2-a, Eolica 2010 Dobrogea Baia a obţinut a doua victorie din acest campionat, 2-1 la Focşani cu formaţia locală CSM. Oaspeţii au rezolvat meciul în prima repriză, când au punctat Ştefan Ciobanu şi Ionuţ Lupu, gazdele reuşind golul de onoare cu câteva minute înainte de final. Cu aceste trei puncte, echipa din Baia a urcat pe locul 7 al clasamentului.

Rezultatele complete ale etapei: CSM Focşani - Eolica Baia 1-2 (Strătulat 87 - Şt. Ciobanu 10, I. Lupu 45); Rapid II Bucureşti - Juventus Bucureşti 3-0; Sportul Studenţesc II Bucureşti - ACS Titu 1-6; CSM Rm. Sărat - Rapid Feteşti 2-0; Victoria Chirnogi - Gloria Buzău 3-1. Meciul Viitorul Axintele - Metaloglobus Bucureşti se joacă sâmbătă, de la ora 15.00. Dunărea Călăraşi a stat. Clasament: 1. CSM Rm. Sărat 13p (golaveraj 13-7); 2. Rapid II 11p (15-7); 3. Axintele 10p/5j (14-4); 4. Chirnogi 10p (11-8); ... 7. Baia 7p (8-10).