Favoritele s-au calificat în semifinalele Ligii Campionilor

Fotbal / UEFA Champions League, sferturi de finală, manșa retur

Sport 23 Aprilie 2015 / 00:00 479 accesări

După Bayern Munchen şi FC Barcelona, Juventus Torino şi Real Madrid au obţinut şi ele calificarea în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal. La Monaco, “bătrâna doamnă” a obţinut rezultatul de egalitate mult dorit, iar la Madrid, în derby-ul Real - Atletico, “galacticii” au marcat golul calificării în minutul 88, prin Chicharito Hernández, care a fructificat pasa primită de la Cristiano Ronaldo. De menţionat şi faptul că Atletico a evoluat din minutul 76 cu un om mai puţin, Arda Turan fiind eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Rezultatele înregistrate miercuri seară, în manşa retur a sferturilor de finală din UEFA Champions League: AS Monaco - JUVENTUS TORINO 0-0 - în tur: 0-1 și REAL MADRID - Atletico Madrid 1-0 (Javier Hernández 88) - în tur: 0-0.

Tragerea la sorţi a meciurilor din semifinale este programată vineri, de la ora 13.00, la Nyon. Partidele din penultimul act vor avea loc la 5 mai şi 6 mai - manşa tur şi 12 mai şi 13 mai - manşa retur. Finala se va disputa la Berlin, la 6 iunie.