FC Braşov, prima semifinalistă

Fotbal: Cupa României “Timişoreana”, sferturi de finală

Sport 18 Noiembrie 2009 / 00:00 412 accesări

Conform aşteptărilor, FC Braşov s-a calificat în penultimul act al Cupei României “Timişoreana” la fotbal, elevul, Viorel Moldovan, câştigând duelul cu profesorul, Florin Halagian. Aseară, în prima partidă din sferturile de finală, FC Braşov s-a impus fără probleme, scor 3-0 (Hadnagy 4, Zaharia 30, Ilyeş 60-pen.), în confruntarea cu penultima clasată din Liga I, Gloria Bistriţa.

Astăzi sunt programate alte două meciuri din sferturi: FC Vaslui - Internaţional Curtea de Argeş (ora 18.15, Sport.ro) şi U. Craiova - CFR Cluj (ora 20.15, Pro TV). Joi se va disputa ultima întâlnire: Astra Ploieşti - Dinamo Bucureşti (ora 20.15, Pro TV). În caz de egalitate după 90 de minute, vor avea loc prelungiri, iar dacă egalitatea persistă, se va trece la executarea loviturilor de departajare.