FC Viitorul a remizat cu Cerno More Varna

Vineri, la Ovidiu

Sport 25 Martie 2016 / 19:48 667 accesări

În minutul 14 al partidei de la Ovidiu s-a păstrat un moment de reculegere în memoria lui Johan Cruyff

Terenul central al Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” a găzduit, vineri, întâlnirea amicală dintre formațiile FC Viitorul și Cerno More Varna. Partida a fost întreruptă în minutul 14, pentru un moment de reculegere în memoria lui Johan Cruyff, legendarul fotbalist olandez decedat joi, la vârsta de 68 de ani, și care l-a adus la FC Barcelona pe Gheorghe Hagi, în 1994. La capătul unui joc în care managerul tehnic al Viitorului, Gheorghe Hagi, a utilizat toți jucătorii înscriși pe foaia de arbitraj, cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 0-0.

Au evoluat pentru FC Viitorul: Buzbuchi (46 Pecanha) - Benzar (78 Rogoza), Goulon (78 Kilyen), Boli (46 Ghiță), Perju (46 Cr. Ganea) - Nicoliță (46 Fl. Coman), I. Filip (78 Trancă), De Lucas (78 Dumitrescu) - I. Hagi (78 Ciobanu), Vl. Rusu (78 Manole), A. Chițu (78 Casap). Meciul a fost arbitrat de o brigadă constănțeană formată din Claudiu Marcu - la centru, ajutat de asistenții Aurel Onița și Sebastian Stoianof.

Reamintim că cele două formații s-au mai întâlnit în toamna anului trecut, de două ori, bulgarii învingând la Ovidiu, cu 2-0, iar constănţenii au câştigat la Balcic, cu 2-1.

În etapa a patra din play-off-ul Ligii 1 la fotbal, FC Viitorul va juca în deplasare, săptămâna viitoare, joi, 31 martie, de la ora 20.30, la Tg. Mureș.