FC Viitorul a remizat cu Unirea Slobozia

Fotbal / Sâmbătă, într-o partidă de verificare

Sport 25 Martie 2017 / 17:10 745 accesări
George Țucudean a stabilit rezultatul final în amicalul de la Ovidiu

Pe unul dintre terenurile Complexului Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” de la Ovidiu s-a disputat sâmbătă dimineaţă un meci amical echipele FC Viitorul, liderul Ligii 1, și Unirea Slobozia, formaţie care activează în Liga a 3-a. La capătul celor 90 de minute de joc scorul a fost egal, 3-3, golurile Viitorului fiind marcate de Gabi Iancu (în minutul 7), Vlad Morar (în minutul 44, din penalty) și George Țucudean (în minutul 88, tot din penalty). Pentru oaspeţi au marcat înscris Marc Khalil (în minutul 15), Mihai Adăscăliței (în minutul 38) și Robert Pâslaru (în minutul 72). La primul său meci în tricoul Viitorului atacantul George Țucudean şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, evitând înfrângerea echipei constănţene.

Au evoluat pentru FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi (60 Dur-Bozoancă) - Hodorogea (60 Țîru), Mladen, Boli (46 Kilyen), Panait (60 Cr. Ganea) - N. Roșu (46 Neniță, 68 Vînă), Dumitrescu, Vînă (46 Rădoi) - Purece (46 Mihalache), G. Iancu (46 Țucudean), Vl. Morar (46 Drăguș).

La Viitorul nu au putut evolua Romario Benzar (convocat la naționala României), dar nici pe Arpad Tordai, Alexandru Cicâldău, Dragoș Nedelcu, Virgil Ghiță, Tiberiu Căpușă, Carlo Casap, Andrei Ciobanu și Florinel Coman (toți convocați la lotul de tineret).