FC Viitorul nu va depune memoriu

Fotbal / Liga 1

Sport 24 Februarie 2019 / 15:18 466 accesări

FC Viitorul a anunţat, duminică, într-un comunicat publicat pe site-ul oficial al clubului, că nu va depune niciun memoriu împotriva jucătorului Ousmane Viera, de la Sepsi Sf. Gheorghe, sau a arbitrului bucureștean Marcel Bîrsan.

Remintim că vineri seară, în minutul minutul 48 al partidei de la Sf. Gheorghe, dintre Sepsi - FC Viitorul, scor 0-0, din etapa a 25-a a Ligii 1 Betano la fotbal, căpitanul gazdelor, Ousmane Viera, l-a atacant violent pe căpitanul echipei constănţene, la nivelul genunchiului drept, Ianis Hagi scăpând ca prin minune de o accidentare extrem de gravă.

COMUNICAT FC VIITORUL

În urma articolului apărut astăzi, 24 februarie 2019, în Gazeta Sporturilor, FC Viitorul precizează:

- Nu am avut și nu avem nicio intenție în acest sens și nu vom depune niciun memoriu împotriva jucătorului Ousmane Viera sau a arbitrului Marcel Bîrsan.