FC Viitorul s-a impus în faţa vicecampioanei Poloniei

Fotbal / Meci amical

Sport 30 Iunie 2018 / 14:12 641 accesări
Ianis Hagi a înscris golul egalizator al Viitorului

Sâmbătă la prânz, în Polonia, la Warka, FC Viitorul a întâlnit într-o partidă de verificare vicecampioana Poloniei, Jagiellonia Bialystok. Aşa cum s-a întâmplat şi în iarnă, la Belek, când Viitorul a câştigat cu scorul de 2-0, victoria a revenit tot formaţiei constănţene, cu scorul de 2-1, după ce polonezii au condus cu 1-0 la pauză. Runje a marcat primul gol al meciului, în minutul 11, iar în repriza a doua Viitorul a înscris prin Ianis Hagi, în minutul 59, şi Denis Drăguş, în minutul 67.

Managerul tehnic Gheorghe Hagi a utilizat următorii jucători: V. Cojocaru (64 Buzbuchi) - Mailson Lima (46 T. Băluţă), Țîru (70 Leca), Hodorogea (70 Neciu), De Nooijer - Vl. Achim (46 Măţan), Mladen (64 Boboc), Vînă (80 Chera) - Cicâldău (70 Houri), Drăguș (80 A. Pitu), I. Hagi (80 Al. Stoica).

Tot sâmbătă, de la ora 17.30, la Kielce, FC Viitorul va juca împotriva echipei poloneze Podbeskidzie Bielsko.