FC Viitorul U19, în sferturile Cupei Elitelor

Fotbal

Sport 07 Martie 2018 / 15:51 764 accesări
Juniorii Viitorului au trecut fără drept de apel de Steaua

Miercuri, pe terenul sintetic din Complexul Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” de la Ovidiu, a avut loc întâlnirea dintre echipele FC Viitorul U19 și CSA Steaua București U19, din optimile de finală ale Cupei României U19. Partida a fost controlată de formația pregătită de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă, care la final s-a impus cu scorul de 6-2, la pauză 4-0. Golurile constănțenilor au fost marcate de Mihai Ene, în minutul 3, Romeo Bănică, în minutele 23, 29, 41, Alexandru Pop, în minutul 64, Dimciu Halep, în minutul 69, iar pentru CSA Steaua au înscris Vlad Nițu, în minutul 79, și Rareș Popa, în minutul 82.

Au evoluat pentru FC Viitorul U19: Murariu - Sabangeanu, Leca (68 Suflaru), Acasandrei, Neciu - M. Ene, Vidrăsan, Tucaliuc (59 Negrean) - Mățan (46 Matiș), Bănică (59 Halep), Drăguș (46 Pop).

În sferturile de fnală ale Cupei României U19, FC Viitorul va primi vizita formației CSȘ Slatina, meciul fiind programat miercuri, 14 martie, de la ora 12.00.