HCDS II a cedat în fața liderului

În ultimul meci din acest sezon

Sport 23 Mai 2018 / 17:05 650 accesări

Pivotul Daniel Susanu a înscris cele mai multe goluri pentru HCDS II în partida de miercuri

Miercuri, în Sala Sporturilor din Constanța, s-a desfășurat întâlnirea dintre formațiile HC Dobrogea Sud II Constanţa și Ştiința Municipal Bacău, din etapa a 18-a a Diviziei A la handbal masculin, ultima din acest sezon. După ce la pauză scorul a fost egal, 16-16, echipa constănțeană, antrenată de Eden Hairi, care a împlinit chiar în ziua meciului vârsta de 49 de ani, şi Aleksandar Adzic, a cedat în final la patru goluri diferență, scor 32-36, în fața ocupantei primului loc în clasamentul Seriei A. A fost o partidă echilibrată, în care oaspeții, care au câștigat toate partidele disputate, 18 din 18, s-au desprins în învingători în ultimele zece minute de joc. Golurile gazdelor au fost reușite de Susanu 6, Savu 5, Tudorancea 3, Moroșanu 3, Csog 3, Loghin 2, Bologa 2, Apostol 2, Culea 2, Marcu 2, Andrei 1 și Ciobănescu 1. Cu 29 de puncte acumulate (nouă victorii, două rezultate de egalitate și șapte înfrângeri), HCDS II a ocupat locul 5 la finalul campionatului.