Ianis Hagi, gol şi pasă de gol pentru Fiorentina Primavera

Fotbal

Sport 08 Ianuarie 2017 / 15:43 417 accesări
Ianis Hagi continuă seria evoluțiilor foarte bune

Internaţionalul român de tineret Ianis Hagi a marcat un gol şi a oferit o pasă decisivă în egalul, scor 2-2, pe care echipa de tineret a Fiorentinei l-a înregistrat sâmbătă seară împotriva formaţiei Virtus Entella, în Cupa Italiei Primavera. Tânărul mijlocaş în vârstă de 18 de ani a marcat în minutul 25 al întâlnirii cu Virtus Entella. Fostul jucător al Viitorului a oferit şi o pasă decisivă, în minutul 83, după un corner, la golul marcat de Mosti, care a stabilit scorul final de 2-2. Dacă va trece de Entella, echipa pentru care evoluează Ianis Hagi va întâlni pe AS Roma sau Internazionale Milano.

Ianis Hagi a fost transferat de Fiorentina de la FC Viitorul în vara anului 2016, iar din momentul sosirii a jucat în 13 meciuri, a marcat patru goluri şi a dat două pase decisive pentru Fiorentina Primavera.

La Virtus Entella a jucat şi George Ganea, fiul fostului internaţional român Ionel Ganea, transferat în vara anului trecut de echipa italiană de la Rapid.