Înfrângere pentru FC Farul şi în partida cu FC U. Craiova 1948

Fotbal

Sport 08 August 2020 / 14:02 1309 accesări
Sursa foto: Facebook FC Farul Constanţa

Sâmbătă, pe stadionul „Juventus Colentina” din București, formaţia FC Farul Constanţa a disputat al doilea joc de verificare în compania echipei FC Universitatea Craiova 1948, nou-promovată în Liga a 2-a. Întâlnirea s-a încheiat cu victoria oltenilor, scor 2-0, prin golurile marcate de Claudiu Bălan, în minutele 30 şi 50, Farul ratând o lovitură de la 11 metri în finalul primei reprize, prin Cărăruş.

Antrenorul Farului, Ianis Zicu, a folosit următorii jucători: Udeanu - M. Leca, Cană, I. Ursu, I. Coman - Cărăruş, M. Chindriș, Greu, Hordouan - Pirciu, Gherghiceanu. După pauză au mai jucat Eșanu (portar), Stroescu, Vl. Șerbănescu, Pelivan, Banyoi, Şt. Rus şi D. Ciolacu. Faţă de partida cu reprezentativa Under 21 a României, nu au fost utilizaţi în meciul de sîmbătă V. Lică, D. Panait, Antoche, Al. Stoica şi A. Cruceru.