Prima victorie pentru Axiopolis, înfrângere severă pentru CS Medgidia

Fotbal / Liga a 3-a, Seria a 2-a

Sport 23 Septembrie 2018 / 09:51 1312 accesări
Jucătorii de la CS Medgidia au pierdut la scor la Afumaţi (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Medgidia)

Sâmbătă, în etapa a cincea a Ligii a 3-a la fotbal, Seria a 2-a, Axiopolis Cernavodă a obţinut, pe teren propriu, primul succes din actualul campionat, după patru remize consecutive. Axiopolis s-a impus cu scorul de 2-1 în partida cu Progresul 1944 Spartac București, prin golurile marcate de Silviu Moise, în minutele 35, din penalty, şi 80. Oaspeţii au înscris prin Donca, în minutul 67. Au evoluat pentru Axiopolis (antrenor Ionel Melenco): Puia - Acasandrei, Lazăr, Leo Gheorghe, Andrescu - Anton, Coconaşu, S. Moise - Beşleagă, G. Rusu, E. Bolat; au mai jucat: Creţu, M. Hristu, Daniel Zaharia şi Uzun.

În schimb, CS Medgidia a suferit o corecţie severă, în deplasare, fiind învinsă cu scorul de 7-1, la pauză 4-0, de CS Afumaţi. Golul de onoare al echipei din Medgidia a fost înscris de Loloţ, la prima acţiune de atac din repriza a doua. Pentru gazde au înscris Onea (min. 4 şi 9), Dedu (min. 26), Buduroi (min. 45, 50 şi 77) şi Robicek (min. 75). Au evoluat pentru CS Medgidia (antrenor Aurelian Despa): Mociu - Tenea, Suflaru, Bumbac, A. Rusu - G. Ştefan, I. Florea, Ghe. Dumitru - Bolojan, Al. Muscă, Loloţ; au mai jucat: Răvoiu, Moldoveanu, Şicu şi Dediu.