Raul Rusescu, integralist pentru Osmanlispor în victoria cu Gaziantepspor, în Cupa Turciei

01 Decembrie 2016 / 19:45 614 accesări

Fotbalistul român Raul Rusescu, în vârstă de 28 de ani, a fost integralist în victoria echipei sale, Osmanlispor, scor 2-1, obţinută joi împotriva celor de la Gaziantepspor, în Grupa A din Cupa Turciei.

Golurile partidei au fost marcate de către Cheick Diabate, care a reuşit o "dublă", în minutele 19 şi 23, respectiv Orkan Cinar, în minutul 54. Fostul jucător al Unirii Urziceni şi al Stelei a ajuns la a 21-a partidă din acest sezon pentru formaţia antrenată de Mustafa Ackay, timp în care a marcat cinci goluri şi a oferit trei pase decisive, în toate competiţiile. Un alt fost fotbalist al Stelei, Lukasz Szukala, a fost la rândul său integralist.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Mustafa Ackay: Arikan - Vrsajevic, Demir, Szukala, Bayir - Lawal, Prochazka - Delarge, Rusescu, Kilicaslan - Diabate. Pe parcursul partidei au mai fost folosiţi: Adrien Regattin, Adam Maher şi Papa Ndiaye. În celălalt meci al grupei, Sanliurfaspor, echipa lui Andrei Marc, a învins, scor 4-1, pe Kirklarelispor.

Clasamentul grupei A la sfârşitul primei etape din Cupa Turciei: Sanliurfaspor - 3 puncte, Osmanlispor - 3 p, Gaziantepspor - 0 p, Kirklarelispor - 0 p.