Şapte medalii mondiale pentru CS Karate Dinamic Constanţa

Sport 15 Octombrie 2019 / 13:59 764 accesări
Sursa foto: Facebook Club Karate Dinamic Constanta

Club Karate Dinamic din Constanţa a reprezentat România la 27th SKDUN WORLD Shotokan Karate Championship 12th Invitational Kohai Cup-Karlovy-Vary, iar sportivii de la clubul constănţean au adus acasă şapte medalii mondiale. Aurul mondial a fost cucerit de către Matei Maxim, argintul a fost câştigat de Violeta Cândea, Călin Tatulea, Mateo Popescu şi Matei Cambrea, iar bronzul a fost adjudecat de Ema Chirea şi Adrian Dumitrache. Pe locul 4 s-au clasat Lavinia Mitrofan, Gigi Popa, Vlad Cristea, Petru Costea, Raul Vasile şi Alexandru Pera, iar pe locul 5 s-a situat Vlad Costea.

„Sensei Stanuc Popescu Patricia Laura, sensei Brînduşa Popescu şi sensei Gabriel Popescu au adus acasă o nouă generație de campioni, deviza lor: „Campioni şi viitori campioni dobrogeni”, proiect susținut de Consiliul Judeţean Constanţa. Felicitări Karate Dinamic Constanţa, felicitări România, locul 1 pe națiuni la acest Campionat Mondial! OSS!”, a fost mesajul postat pe pagina de Facebook Club Karate Dinamic Constanta.