Spectacol total la Trofeul “Telegraf”

Trofeul “Telegraf”, ediţia a 22-a

Sport 04 Februarie 2013 / 00:00 3482 accesări

Spectatorii care au fost prezenţi duminică, în număr foarte mare, în tribunele Sălii Sporturilor din Constanţa, pentru a urmări meciurile din optimile de finală ale ediţiei a 22-a a Trofeului “Telegraf” la fotbal în sală, au putut urmări partide extrem de spectaculoase. Performera optimilor de finală este formaţia Sian Image, care a eliminat, după prelungiri şi executarea loviturilor de departajare, echipa Perla Murfatlar, revenind de la 0-2 în ultimele trei minute ale timpului regulamentar de joc. Un alt meci decis după prelungiri şi lovituri de departajare a fost Municipal - FC Amicii, joc în care formaţia Amicii a fost la un pas de o mare surpriză. Stelian Carabaş şi Mihai Guliu nu au ratat de la 7 m şi au dus Municipalul în sferturi, acolo unde se anunţă un meci de “foc” cu echipa Club 29. Victoria Cumpăna a dispus la limită de Real şi a făcut pasul în sferturi, unde va înfrunta pe Intermacedonia-Steaua Mării, formaţie care s-a impus în confruntarea cu Vulturii Cazino. Adi Pitu a marcat două goluri şi a câştigat duelul cu Cristi Munteanu, dar golul zilei l-a reuşit Mihăiţă Pitu, cu un şut de senzaţie, care a catapultat balonul în vinclul porţii adverse. FC Tomis 2012, Club 29, echipă care a realizat scorul optimilor, 11-3 cu Voinţa Siminoc, CFR şi Săgeata Stejaru au obţinut calificări aşteptate în sferturi şi continuă lupta pentru câştigarea trofeului.

La sfârşitul acestei săptămâni, la Sala Sporturilor, se vor disputa meciurile din sferturile de finală (sâmbătă) şi semifinale (duminică). Sâmbătă, în sferturi vor avea loc următoarele întâlniri: Săgeata Stejaru - CFR Constanţa, Club 29 Constanţa - Municipal Constanţa, Intermacedonia-Steaua Mării - Victoria Cumpăna şi Sian Image Constanţa - FC Tomis 2012 Constanţa.

Turneul este organizat de cotidianul Telegraf, în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Constanţa.