Sportivii de la Kickbox Ursoi Constanța, pe podium la Cupa „Keru Kento“

Sport 08 Noiembrie 2016 / 18:00 5590 accesări
Sportivii de la Kickbox Ursoi Constanța au dedicat rezultatele de la Cupa „Keru Kento” fostului lor antrenor, Iulian Ursoi

Sâmbătă, în sala de sport din Lazu, a avut loc ediția a 6-a a Cupei „Keru Kento” la kick-box, stilul K1, competiție la care au participat sportivi de la 22 de cluburi din toată țara. Pentru luptătorii de la Kickbox Ursoi Constanța, aceasta a fost prima competiție la care au participat după decesul fostului lor antrenor și fondator al clubului, Iulian Ursoi. „A fost prima noastră competiție după tragica dispariție a lui Marius Iulian Ursoi, iar copiii au dedicat medaliile obținute memoriei fostului lor antrenor și au ținut un moment de rculegere. Am participat cu opt sportivi și toți au urcat pe podium”, a declarat președintele clubului, Cătălin Nagy.

Bogdan Tătaru - locul 2 la categoria + 95 kg, seniori

Ștefan Coroamă (11 ani) - locul 3 la categoria 45 kg, 11-13 ani.

La competiția din localitatea Lazu au participat și sportivi de la CS Năvodari Kempo K1, cu 20 de luptători, dintre care 10 începători, aflați la primele meciuri din carieră. Elevii antrenorului Marcel Jipeanu au câștigat 20 de medalii: 16 de aur, 3 de argint și 1 de bronz. Următoarea competiție la care vor participa sportivii de la CS Năvodari Kempo K1 este Cupa Mondială „Judgement Day”, programată pe 12 și 13 noiembrie la Chiajna.