SSC Farul a învins la limită Ştiinţa Poarta Albă

Fotbal / Liga a 2-a

Sport 30 Ianuarie 2019 / 19:44 1608 accesări
Marius Fotescu a înscris primul gol al Farului în amicalul de miercuri (sutsa foto: Facebook FC Farul Constanţa)

În ultimul meci de verificare disputat înaintea plecării în cantonamentul din Antalya, care va avea loc vineri, SSC Farul Constanţa a câştigat, miercuri după amiază, întâlnirea cu Știința ACALAB Poarta Albă, desfăşurată pe terenul penultimei clasate din Liga a IV-a constănţeană. Echipa din Poarta Albă a condus la pauză cu 1-0, SSC Farul a preluat conducerea în urma golurilor înscrise de Marius Fotescu (min. 50) şi Georgian Păun (min. 60), iar gazdele au restabilit egalitatea în minutul 70. Golul victoriei Farului a fost reuşit de Mihaiu, în minutul 90.

Antrenorii Petre Grigoraş şi Marian Dinu au început partidă cu următoarea formulă: M. Popa - Iani, Antoche, Arif, Juncu - Bolojan, Fotescu, Pacionel, Neciu (de la Viitorul) - G. Păun, C. Zamfir. Au mai evoluat: Frunză (junior de la Portul Constanţa) - portar, Cojocaru, Codescu şi Mihaiu.

Joi va fi anunţat şi lotul care va efectua deplasarea în cantonamentul din Turcia.