Victorii pentru CS Medgidia și HCDS II în Divizia A la handbal masculin

Handbal masculin / Divizia A

Sport 23 Aprilie 2018 / 14:14 705 accesări

În etapa a 15-a a Diviziei A la handbal masculin, echipele dobrogene care evoluează în Seria A au câștigat, duminică, întâlnirile disputate. CS Medgidia a avut un început de meci mai slab pe teren propriu, dar a revenit după pauză, iar HC Dobrogea Sud II Constanța s-a impus categoric în deplasare.

Rezultate: CSU Târgovişte - HC Dobrogea Sud II Constanța 26-56 (12-24) și CS Medgidia - CNOT Braşov 26-24 (10-13).

În clasament, CS Medgidia se află pe locul 4, cu 29 de puncte, la egalitate cu ocupanta poziției a treia, ACS Atletico Alexandria, care are însă un golaveraj mai bun. În etapa viitoare, programată la 6 mai, cele două formații se vor întâlni la Alexandria. În tur, CS Medgidia a câștigat cu 29-28. HC Dobrogea Sud II Constanța se află pe locul 5, cu 25 de puncte, iar în etapa viitoare va evolua pe teren propriu, cu CSM II București.