Viitorul s-a impus şi în amicalul cu FK Csikszereda

Fotbal

Sport 27 Iunie 2019 / 20:20 999 accesări

FC Viitorul a disputat joi penultimul meci de verificare din cantonamentul de la Poiana Brașov. Echipa constănţeană a întâlnit divizionara secundă FK Csikszereda Miercurea Ciuc, pe care a învins-o cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de M. Keyta, în minutul 16, și Tucaliuc, în minutul 67. Viitorul a început partida cu trei jucători în vârstă de 17 ani, Grosu, Bîrzu și Alexi Pitu, iar în repriza a doua au fost utilizaţi și ceilalți jucători tineri din lot: N. Popescu (16 ani), L. Munteanu (17 ani), Tucaliuc (19 ani), Mălăele (16 ani) și R. Mihai (16 ani).

Pentru FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi, antrenor Cătălin Anghel) au evoluat următorii jucători: Tordai (70 Mușat) - Grosu, Bîrzu, Kuipers (70 Mladen), St. Filip (70 Leca) - Ammari (46 Mălăele), Artean (70 N. Popescu), Tîrcoveanu (60 Tucaliuc) - Mățan - M. Keyta (70 R. Mihai), A. Pitu (46 L. Munteanu).

Vineri, de la ora 11.00, pe stadionul „Tineretului” din Brașov, FC Viitorul o va întâlni pe FCSB.