În amicalul cu juniorii de la ACS Performer Constanţa

Sport 09 August 2016 / 20:58 3134 accesări

Cezar Beşleagă a înscris primele trei goluri pentru SSC Farul

Alin Mazilu a marcat golul victoriei pentru SSC Farul

Stadionul „SNC” a găzduit, miercuri seară, întâlnirea amicală dintre SSC Farul Constanţa și echipa de juniori ACS Performer Constanţa. Primul meci de verificare susţinut de formaţia antrenată de Ion Barbu s-a încheiat cu o victorie la limită a fariştilor, scor 5-4, după ce juniorii de la Performer au condus cu 2-1 la pauză şi cu 4-1 în repriza a doua. A fost necesară intrarea în teren a tehnicianului Farului pentru ca rezultatul să se modifice radical, dar acest lucru s-a datorat şi schimbărilor efectuate de antrenorul Grigorie Tudor, care a trimis pe teren, în finalul partidei, toţi juniorii, iar în ultimele zece minute SSC Farul a marcat golurile victoriei.

Primele trei reuşite ale Farului au purtat semnătura lui Cezar Beşleagă, mijlocaş de bandă stânga, iar ultimele două goluri au fost înscrise de antrenorul-jucător Ion Barbu, din centrarea aceluiaşi Beşleagă, şi de Alin Mazilu. Pentru ACS Performer au marcat Apostolache, Zamfir, Ştefancu şi Lefter. Echipa de start a juniorilor de la Performer a fost următoarea: Tătar - Roman, Ştefancu, Gânţu, Terziu - Zanfir, R. Farcaş, Apostolache, Codescu - Dumitraşcu, Zamfir. Pentru SSC Farul au evoluat următorii jucători: Panteş (junior de la Performer) - Iacob, Bumbac, Elisei, Corlate - D. Popa, Ochia, Mîndră, Beşleagă - Mazilu, Al. Grigoraş, au mai jucat: Bolojan, I. Nicu, Dragomir, Geileanu, Braşoveanu, Măgureanu şi... Ion Barbu, aflat în probe, pentru ca tehnicianul constănţean să vadă dacă poate face faţă efortului în vederea unei legitimări. Sâmbătă, de la ora 10.00, SSC Farul va susţine la Constanţa, pe stadionul „CFR”, încă o partidă de verificare, în compania formaţiei CFR Constanţa.

Miercuri seară, de la ora 18.00, este programat, pe stadionul „Farul”, meciul amical dintre formaţiile FC Farul Constanţa (Liga a 3-a) şi Sparta Techirghiol (Liga a IV-a).