Baschetbalistele de la CS Phoenix-Știința nu au rezistat în duelul cu CSM Satu Mare

Baschet feminin / Liga Naţională: CS PHOENIX-ŞTIINŢA CONSTANŢA - CSM SATU MARE 52-70

Sport 06 Februarie 2019 / 18:35 547 accesări

CSM Satu Mare (în roşu) a rezolvat problema învingătoarei în ultimele două sferturi

Echipa feminină de baschet CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa a cedat, în partea a doua a jocului, în partida CSM Satu Mare, disputată miercuri, în Sala Sporturilor din Constanța, în etapa a opta din Grupa roşie a Ligii Naţionale. În primul duel din returul părţii a doua a sezonului 2018-2019, baschetbalistele pregătite de Predrag Stanojcic și Volha Tamirgeanu au condus la pauză ocupanta locului secund, scor 27-22, însă oaspetele au trecut la conducere în următoarele două sferturi şi s-au impus în final fără emoţii, cu scorul de 70-52.

Scorul pe sferturi în partida CS Phoenix-Știința - CSM Satu Mare: 12-10, 15-12, 15-28, 10-20.

Pentru echipa constănţeană au înscris Jelena Jovanovic 18 puncte, Teodora Armanu 11p, Vladinka Erak 9p, Ecaterina Armanu 7p, Chelsea Douglas 5p şi Cristiana Cutaș 2p.