Bronz pentru Tomitanii Constanța în CN de rugby U-20

Sport 05 Iunie 2016 / 17:30 594 accesări
Echipa Tomitanii Constanța s-a clasat pe locul 3 în Campionatul Național de rugby rezervat jucătorilor sub 20 de ani

Echipa de rugby Tomitanii Constanța, antrenată de Cristian Cojocaru, a terminat pe locul 3 ediția 2015-2016 a Campionatului Național U-20. Sâmbătă, la București, în finala mică a competiției, formația constănțeană a dispus, cu scorul de 36-13 (24-6), de CSȘ Bârlad. Echipa constănțeană a reușit șase eseuri, prin Enghin Sali (2), Cristian Lolea, Cristian Strătilă, Cătălin Mișcoci și Mihai Lămboiu, trei dintre ele fiind transformate de Lolea, care la final a fost desemnat jucătorul meciului. În finala mare, Steaua București a câștigat, cu 27-20 (17-5), în fața lui ATSRCMUV Timișoara.

Iată jucătorii utilizați de formația Tomitanii Constanța pe parcursul acestei ediții de campionat: Mircea Militaru, Adrian Dina, Andrei Crețu, Enghin Sali, Alexandru Rusu, Alexandru Alexe, Teodor Andrei, Cristian Strătilă, Mădălin Mihalache, Tiberiu Oțelea, Adrian Părălește, Bogdan Necoară, Mihai Lămboiu, Cosmin Pîntea, Adrian Negoiță, Liviu Colceriu, Robert Băbănău, Mihai Tăbuș, George Petiu, Andrei Ilie, Marian Drăguț, Elvin Isleam, Valeriu Mechenici, Cătălin Mișcoci, Alexandru Badea, Răzvan Bagâș, Mircea Mavrodin, Cristian Lolea, Cosmin Glodeanu, Alexandru Ardelean și Andrei Lupu.

Tomitanii Constanța, la un pas să învingă liderul!