Goluri multe, dar și prea mulți nervi la Trofeul „Telegraf”

Duminică, la Sala Sporturilor

Sport 17 Ianuarie 2016 / 21:50 4867 accesări

CFR Constanța (în roșu) nu a avut probleme în duelul cu Sparta Techirghiol

AS Vertiroll Constanța (în portocaliu) a obținut prima victorie la Trofeul „Telegraf”

Performer Constanța s-a desprins în repriza a doua a confruntării cu AS Cariocas (în negru)

Finalul partidei Inter Năvodari - Vulturii Cazino Constanța (în albastru) a fost unul tensionat

Săgeata Stejaru (echipament alb-albastru) a revenit în repriza a doua a duelului cu Store Constanța

Real Constanța a trecut și de Amicii (în roșu)

Perla Murfatlar și-a trecut în cont un succes important în meciul cu Sian Image (în alb-albastru)

Municipal Constanța (în roșu) a revenit de la 0-3 în partida cu VDT Construct 2003

FC Constanța Marina (în verde) a bifat a treia victorie consecutivă în Grupa C

Capitol 84 (în alb-roșu) a ratat numeroase ocazii de gol în disputa cu Ancora Mangalia

A 25-a ediție a Trofeului „Telegraf” la fotbal în sală, cel mai vechi turneu de acest gen din țară rezervat veteranilor, a continuat duminică, partidele fiind extrem de încinse, dar și cu prea mulți nervi, în unele dueluri. Din păcate întâlnirea Inter Năvodari - Vulturii Cazino a fost una cu un final tensionat, cauzat de intrarea pe teren a lui Vasile Dumitru, la un atac al Interului. Pentru acest gest nesportiv, componentul echipei Vulturii Cazino a fost suspendat până la finalul turneului, atât ca antrenor, cât și ca jucător, urmând să privească următoarele meciuri ale formației sale din tribună.

În turneul principal, CFR, AS Vertiroll, Performer, Vulturii Cazino, Săgeata, Real, Perla, Municipal, FC Constanța Marina și Capitol '84 și-au trecut în cont câte trei puncte importante în bătălia pentru primele două poziții.

Sponsorul tehnic al echipei Telegraf și al turneului este firma de echipament sportiv SC Evelyn Sport SRL (contact: 0727.056.562 - Cristian Daniel).

Trofeul „Telegraf” este organizat de cotidianul „Telegraf”, în parteneriat cu Asociația Județeană de Fotbal Constanța și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Constanța.

REZULTATELE ŞI MARCATORII GOLURILOR

Duminică, 17 ianuarie

Sparta Techirghiol - CFR Constanța 1-6 (Erduan Saledin / Ionuț Pană 2, George Tomescu, Csoma Ferencz, Ștefan Ștefan, Dumitru „Mimi” Stoica) - Gr. B

CS Agigea - AS Vertiroll Constanța 3-6 (Gheorghe Costea, Ionuț Tudoran, Daniel Niță / Paul Cristache 2, Omer Ervin 2, Vasile Gheorghe, Valentin Drăgoi) - Gr. B

Cariocas Constanța - Performer Constanța 1-7 (George Pitu II / Slaven Novoselac 2, Marian Șotîrcă, Marian Popa, Raj Cărăuleanu, Ionuț Florea, Adrian Tănase) - Gr. A

Inter Năvodari - Vulturii Cazino Constanța 2-3 (Constantin Borza, Cristian Mihăilă / Mustafa Ghiocan 2, Ionel Comănași) - Gr. C

Săgeata Stejaru - Store Constanța 4-2 (Florin Săraru 2, Vasile Șicu, Adam Pașata / Gicu Tararache, Asan Eren) - Gr. B

Real Constanța - FC Amicii Constanța 4-3 (Radu Ferenți 4 / Dumitru Funda 2, Tase Grosu) - Gr. D

Perla Murfatlar - Sian Image Constanța 4-3 (Daniel Piron 2, Stelian Dună 2 / Petre Larie, Cristian Zincă, Constantin Dumbravă) - Gr. A

VDT Construct 2003 - Municipal Constanța 4-6 (Sunay Abdula 2, Gabriel Bulai, Laur Constantin / Stelian Carabaș 4, Decebal Curumi 2) - Gr. C

FC Constanța Marina - Athletic Club 1973 Constanța 7-4 (Cătălin Agafiței 2, Ionuț Gioga 2, Cristi Șchiopu, Ștefan Ciobanu, Aurel Păcuraru / Marian Gherghescu 2, Adi Pitu, Ionuț Carataș) - Gr. C

Ancora Mangalia - Capitol '84 Constanța 0-1 (Răzvan Dârmon) - Gr. A

Multe partide atractive la Trofeul „Telegraf”