Handbalistele de la CSS1 Constanţa s-au calificat la turneul final

Sport 29 Mai 2006 / 00:00 1346 accesări

CSS1 Constanţa a încheiat pe locul secund în clasamentul turneului semifinal al Campionatului Naţional de handbal feminin rezervat junioarelor I. Echipa pregătită de Ion Puşcaşu a cîştigat, sîmbătă, meciul decisiv pentru accederea în turneul final, învingînd pe Rapid Bucureşti, cu 38-37, acesta fiind al treilea succes la limită obţinut de constănţence. Emoţiile au venit pe final, după ce la pauză gazdele conduceau cu 20-14. În derbyul turneului, disputat ieri, CSS1 Constanţa a pierdut disputa cu Oltchim Rm. Vîlcea, 34-38, la pauză: 16-19, oaspetele încheind pe primul loc turneul disputat în Sala Sporturilor. Rezultatul va fi luat în considerare la turneul final, handbalistele constănţene plecînd cu un handicap în lupta pentru titlu.