Începe lupta pentru semifinalele Cupei României

Fotbal / Cupa României, sferturi de finală

Sport 15 Decembrie 2015 / 12:01 322 accesări

Marţi seară sunt programate primele două partide din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal: ACS Poli Timișoara - ASA Tg. Mureș (ora 18.00, în direct la Digi Sport 1 și Dolce Sport 1) și Dinamo București - Astra Giurgiu (ora 20.30, în direct la Sport.ro, Digi Sport 1 și Dolce Sport 1). Două dueluri în care fiecare formaţie are drept obiectiv calificarea în semifinalele competiţiei, iar avantajul terenului propriu poate fi un atu pentru ACS Poli şi Dinamo.

Miercuri, de la ora 20.30 (în direct la Digi Sport 1 și Dolce Sport 1), se va disputa meciul CSMS Iași - CFR Cluj, iar joi, de la ora 20.30 (în direct la Pro TV, Digi Sport 1 și Dolce Sport 1), va avea loc ultima confruntare din sferturi, FC Viitorul - FC Steaua București. Viitorul şi Steaua se vor întâlni din nou, la numai trei zile distanţă de partida din etapa a 22-a a Ligii 1 la fotbal, desfăşurată luni seară şi încheiată cu victoria steliştilor, scor 1-0 (Hamroun 3). Meciul dintre Viitorul şi Steaua se va disputa tot pe terenul Central al Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” de la Ovidiu.