Înfrângere pentru CSU Neptun

Handbal (f) / Divizia A, etapa a 3-a: CSU NEPTUN CONSTANȚA - CS HM BUZĂU 22-27

Sport 29 Septembrie 2016 / 20:16 506 accesări

CSU Neptun a cedat la cinci goluri în partida de joi

Joi, în Sala Sporturilor, în etapa a treia a Diviziei A la handbal feminin, Seria A, formația CSU Neptun Constanța a pierdut întâlnirea cu CS HM Buzău, scor 22-27, la pauză 9-13. În repriza a doua, gazdele s-au apropiat de mai multe ori la un singur gol, însă nu au putut întoarce rezultatul. Golurile echipei antrenate de Ionuț Pușcașu au fost marcate de Andreea Pintilie 11, Bianca Căldare 4, Mariana Filip 3, Adriana Mușat 2, Delia Radu 1 și Denisa Bari 1. A fost a doua înfrângere consecutivă pe teren propriu pentru formația constănțeană, după cea din prima etapă, 20-44 cu Rapid București.

Alte rezultate din etapa a treia: HC Activ CSO Plopeni - SCM Pitești 24-27, Știința Bacău - CSM București II 19-23, HCF Piatra Neamț - ACS Șc. 181 SSP București 29-34, CSU Târgoviște - Rapid București 19-34 și Spartac București - Știința București 19-33.

Următorul meci pe care îl va susține echipa constănțeană este programat la 12 octombrie, în deplasare, în etapa a patra, cu Dinamo București.