Inter a sacrificat campionatul!

Fotbal / UEFA Champions League, optimi de finală, manşa retur

Sport 16 Martie 2010 / 00:00 437 accesări

De aproape 50 de ani Inter Milano “plânge” după trofeul din C1, competiţie la care nu are acces nici măcar în finală! Cu investiţii masive în ultimii ani, patronul echipei - Moratti, speră să nu se mai facă de râs, aşa cum s-a întâmplat chiar şi anul trecut, când Inter s-a oprit în faza optimilor de finală. Acum, italienii au o şansă mare să treacă în sferturi, orice egal aducându-le mult visata calificare. Calificare pentru care antrenorul Mourinho a sacrificat chiar şi campionatul, Inter pierzând meciul din campionat cu Catania!!! Tentativa de a accede în sferturi este înlesnită de criza de portari de la Chelsea, londonezii apelând la al treilea portar pentru meciul din această seară! Al doilea meci al serii pare să aducă o calificare anunţată pentru FC Sevilla, spaniolii putând trece în sferturi chiar şi cu un 0-0. Programul din această seară, ambele partide urmând să înceapă la ora 21.45: FC Sevilla - ŢSKA Moscova (în tur 1-1); Chelsea Londra - Inter Milano (în tur 1-2).