Meciul Pandurii Lignitul - FC Farul nu a fost programat

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / Liga a 2-a, etapa a 7-a Meciul Pandurii Lignitul - FC Farul nu a fost programat
Sport 08 Octombrie 2020 / 22:18 844 accesări

Trei meciuri din etapa a 7-a a Ligii a 2-a la fotbal nu se vor disputa la sfârşitul acestei săptămâni. Două din cauza coronavirusului, ASU Politehnica Timișoara - Dunărea 2005 Călăraşi şi Aerostar Bacău - Viitorul Pandurii Tg. Jiu, iar una din cauza excluderii unei echipa din eşalonul secund.

Este vorba de confruntarea Pandurii Lignitul Tg. Jiu - FC Farul Constanţa, programată duminică, de la ora 11.00, la Tg. Jiu. Joi, 8 octombrie, Comisia de Recurs a Federației Române de Fotbal a decis excluderea clubului Pandurii Lignitul Tg. Jiu din Liga a 2-a. Decizia poate fi atacată la TAS.

Iată cum se prezintă programul partidelor din etapa a 7-a -

Sâmbătă, 10 octombrie, ora 11.00:

Gloria Buzău - Csikszereda Miercurea Ciuc (meci posibil să fie amânat, tot din cauza Covid-19)

Unirea 04 Slobozia - Ripensia Timișoara

Metaloglobus Bucureşti - CSM Reșița

Sâmbătă, 10 octombrie, ora 16.45:

Concordia Chiajna - CS Mioveni (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Sport)

Sâmbătă, 10 octombrie, ora 20.45:

Universitatea Craiova 1948 - Rapid Bucureşti (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Sport)

Luni, 12 octombrie, 19.30:

Turris-Oltul Turnu Măgurele - Universitatea Cluj (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 și Look Sport)

Întâlnirea Petrolul Ploieşti - CSM Slatina se va disputa miercuri, 28 octombrie, de la ora 15.00.

ACS Fotbal Comuna Recea stă în această etapă.

Comisia de Disciplină și Etică a FRF a decis şi victoria la „masa verde” a echipei Metaloglobus Bucureşti în partida cu Pandurii Lignitul Tg. Jiu, scor 3-0, din prima etapă. Însă rezultatele formaţiei Pandurii Lignitul vor fi anulate dacă decizia de excludere nu va fi contestată şi va avea câştig de cauză la TAS.

Clasament: 1. Craiova 14p (golaveraj: 16-9), 2. Rapid 13p (14-7), 3-4. Călăraşi şi Metaloglobus 12p (9-4), 5. ASU Poli 11p (5-3), 6. Petrolul 10p (13-5), 7. Cluj 10p (5-4), 8. Tr. Măgurele 9p (11-6), 9. Chiajna 8p (13-10), 10. Miercurea Ciuc 7p (7-6), 11. FC FARUL 7p (7-7), 12. Slobozia 7p (6-6), 13. Mioveni 7p (2-2), 14. Viitorul Pandurii 7p (10-12), 15. Reșița 7p (2-7), 16. Buzău 6p (6-7), 17. Ripensia 6p (5-12), 18. Recea 4p (8-14), 19. Slatina 3p (4-8), 20. Aerostar 3p (5-10), 21. Pandurii Lignitul 0p (2-18).



Ştiri recomandate

12
Pagina a fost generata in 0.1839 secunde