Noi victorii pentru Barca şi PSG

Fotbal / UEFA Champions League, optimi de finală, manşa retur

Sport 13 Martie 2014 / 00:00 546 accesări

După Bayern Munchen şi Atletico Madrid, FC Barcelona şi Paris Saint-Germain s-au calificat şi ele în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal. Învingătoare în tur, în deplasare, Barca şi PSG au câştigat şi pe teren propriu, dar nu fără emoţii, cu acelaşi scor, 2-1. Barca a marcat golul victoriei în primul minut al prelungirilor, iar PSG a revenit de la 0-1, oaspeţii ratând şi un penalty prin Rolfes, în min. 28, la scorul de 1-1.

Rezultatele înregistrate aseară în manşa retur a optimilor de finală ale UCL: FC BARCELONA - Manchester City 2-1 (Messi 67, Dani Alves 90+1 / Kompany 89) - în tur: 2-0 şi PARIS SAINT-GERMAIN - Bayer Leverkusen 2-1 (Marquinhos 13, Lavezzi 53 / Sam 6) - în tur: 4-0.