Osmanlispor a terminat la egalitate în deplasare cu Basaksehir

24 Septembrie 2016 / 20:48 507 accesări

Osmanlispor, adversara Stelei din grupele Europa League, a terminat la egalitate, scor 2-2, în deplasare cu liderul Basaksehir, în etapa a cincea din campionatul Turciei. Raul Rusescu a intrat pe teren în minutul 71, în locul lui Diabate.

Osmanlispor a deschis scorul în ultimul minut al primei reprize, prin Cagiran. Echipa la care evoluează internaţionalul român Raul Rusescu şi-a dublat avantajul în minutul 59, după penalty-ul transformat de Ndiaye.

Basaksehir nu a cedat şi a restabilit egalitatea, prin dubla lui Napoleoni, din minutele 79 şi 85. Raul Rusescu a intrat pe teren în minutul 71, în locul lui Diabate, la scorul de 2-0 pentru Osmanlispor, formaţia care a reuşit să învingă cu acelaşi scor pe Steaua, în grupa L din Europa League, pe 15 septembrie.

Pentru formaţia lui Raul Rusescu, care ocupă locul patru în campionatul Turciei, cu nouă puncte şi fără înfrângere după primele cinci etape, urmează partida din deplasare, cu FC Zurich, din Europa League.