BC Athletic a cedat la Mediaş

Baschet masculin / Liga Naţională

Sport 16 Noiembrie 2019 / 08:53 596 accesări

Echipa BC Athletic Constanța a pierdut, vineri seară, în deplasare, meciul din etapa a şasea a Ligii Naţionale de baschet masculin, Grupa B. Baschetbaliştii antrenaţi de Alexandru Olteanu şi Bogdan Ivanovici au cedat în confruntarea cu CSM Mediaș, cu scorul de scor 80-93, la pauză 44-47.

Pentru „Gladiatorii din Tomis” au înscris Christian Chiţu 18 puncte, Darian Bryant 15p, Kyle Kilgore 14p, Georgian Păun 9p, Cristian Mâinea 8p, Rahsaan Williams 7p, Victor Dudaş 4, Andrei Oprean 3p şi Affia Ambadiang 2p. Au mai jucat Sergiu Ursu şi Adrian Trandafir.

Scorul pe sferturi în partida CSM Mediaş - BC Athletic: 31-22, 16-22, 28-13, 18-23.

BC Athletic Constanța va evolua în următoare etapă pe teren propriu, în Sala Sporturilor, sâmbătă, 23 noiembrie, cu CSM Sighetu Marmației.